konkurs

II edycja konkursu fotograficznego im. Tadeusza Kwaśniewskiego

fot. Emilia Twardowska,  główna nagroda konkursu fotograficznego im. Tadeusza Kwaśniewskiego w 2013r.

fot. Emilia Twardowska, główna nagroda konkursu fotograficznego im. Tadeusza Kwaśniewskiego w 2013r.

Fotografie na konkurs można przesyłać od dziś do 15 września. Im wcześniej, tym lepiej – głosowanie rusza już 1 sierpnia.
Zdjęcia możecie dodać samodzielnie na stronie www.nto.pl/fotografia lub wysłać pocztą na adres nto ul. Powstańców Śl. 9, 45-086 Opole z dopiskiem „konkurs fotograficzny”.

Są trzy kategorie tematyczne: Ludzie, Przyroda i Wydarzenia. Konkurs nie ma ograniczeń terytorialnych – mogą w nim wystartować osoby z całej Polski.

Nagrodą główną jest lustrzanka Sony SLT-A58Y+18-55mm+22-200 mm o wartości 2,5 tys. zł. Zaś wyróżnienia w poszczególnych kategoriach nagrodzimy aparatami 3x Sony DSC-WX80.

O tym, do kogo trafią te nagrody, zdecyduje jury, w którym zasiądą m.in. opolscy fotoreporterzy z Fundacji 2.8, która jest partnerem merytorycznym konkursu.

Swoją nagrodę przyznają także czytelnicy nto i internauci: lustrzankę Sony SLT-A58K+18-55 mm otrzyma ten, kto w głosowaniu zdobędzie najwięcej punktów. Głosujemy na trzy sposoby: SMS-owo (każdy SMS to 7 punktów) – można wysłać dowolną ich liczbę oraz raz dziennie na stronie www.nto.pl/fotografia (waga 1 punktu) i Facebooka (1 oddany codziennie głos = 3 punkty). Głosowania internetowe trwają do 21 września, SMS-owe – do 30 września.

Nagrody wręczymy w październiku podczas Opolskiego Festiwalu Fotografii, który organizuje Fundacja 2.8.

Tadeusz Kwaśniewski, patron konkursu, przez 40 lat fotografował Opolszczyznę i jej mieszkańców. Najpierw jako fotoreporter „Trybuny Opolskiej”, później nto. Odszedł od nas na zawsze 2,5 roku temu.

Regulamin