Magia Ruchomej Fotografii.

Miasto żyje. Magia ruchomej fotografii.

Szukamy mieszkań wśród Opolan do fotografowania widoków miejskich.

Aby wziąć udział w projekcie wystarczy wysłać na adres kontakt@dwaosiem.pl zdjęcie widoku z własnego mieszkania oraz opisać gdzie się znajduje i numer kontaktowy.

_MG_9114

Miasto żyje. Magia ruchomej fotografii to tworzenie fotograficznego krajobrazu miejskiego, wraz z jego architekturą, zabytkami, a także przyrodą Opola.

Fotografie wykonywane są za pomocą mieszkań-pomieszczeń z widokiem na te obrazy. Pokoje oraz innego rodzaju przestrzenie stają się camerą obscurą. Efekt ten zostaje stworzony dzięki całkowitemu zaciemnieniu owych pokoi. Widok zza okna pojawia na ścianach wewnątrz niczym ekran w sali kinowej.

Zadanie ma na celu przede wszystkim popularyzację fotografii jako sztuki wizualnej oraz jej przekraczania granic. Organizatorzy pragną dotrzeć zarówno do osób zawodowo i profesjonalnie związanych z fotografią, jak i szerokiego grona odbiorców zainteresowanych fotografią jako dziedziną sztuki oraz formą ekspresji.

Cały projekt zakończy się wystawą zdjęć w plenerze oraz filmów ruchomych fotografii w Internecie, a także spotkanie autorskie z twórcami Projektu w Miejskiej Bibliotece Publicznej.

Wystawa odbędzie się w dniach 29.09 – 30.10.2016r. na Opolskim Rynku w ramach 6 Opolskiego Festiwalu Fotografii.

_MG_9083

_MG_9085

_MG_9102

Opole-01Projekt współfinansowany ze środków Urzędu Miasta Opole.