Magia Ruchomej Fotografii

Miasto żyje. Magia ruchomej fotografii.

„Miasto żyje. Magia ruchomej fotografii” to tworzenie fotograficznego krajobrazu miejskiego, wraz z jego architekturą, zabytkami, a także przyrodą Opola.

Fotografie wykonywane są za pomocą mieszkań-pomieszczeń z widokiem na te obrazy. Pokoje oraz innego rodzaju przestrzenie stają się camerą obscurą. Efekt ten zostaje stworzony dzięki całkowitemu zaciemnieniu owych pokoi. Widok zza okna pojawia na ścianach wewnątrz niczym ekran w sali kinowej.

Zadanie miało na celu przede wszystkim popularyzację fotografii jako sztuki wizualnej oraz jej przekraczania granic. Organizatorzy pragnęli dotrzeć zarówno do osób zawodowo i profesjonalnie związanych z fotografią, jak i szerokiego grona odbiorców zainteresowanych fotografią jako dziedziną sztuki oraz formą ekspresji.

Cały projekt zakończył się wystawą zdjęć w plenerze oraz prezentacją filmów ruchomych fotografii w Internecie, a także odbyły się spotkanie autorskie z twórcami Projektu w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Wystawa kontynuowała swoją podróż podczas kilku festiwali fotograficznych w Polsce.

Wystawa odbyła się w dniach 29.09 – 30.10.2016r. na Opolskim Rynku w ramach 6 Opolskiego Festiwalu Fotografii.

Wystawa pokazywana była także:

  • VII edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Fotografii Otworkowej w Rybniku (2017)
  • Brzeski Festiwal Fotografii Otworkowej (2018)
  • VIII Ogólnopolskiego Festiwalu Fotografii Otworkowej w Katowicach (2019)

Projekt współfinansowany ze środków Urzędu Miasta Opole.

IMG_2678m