Dla Natalii

Zbiórka charytatywna

Fundacja 2.8 postanowiła zorganizować aukcję charytatywną, z której całkowity dochód przekazany zostanie na rzecz Natalii Paździerskiej, chorej siostry jednego z opolskich fotografów – Miłosza Paździerskiego.

U Natalii zdiagnozowano NACZYNIAKA WEWNĄTRZ RDZENIA KRĘGOWEGO z licznymi zaburzeniami tętniczo – żylnymi w szyjnym odcinku kręgosłupa. W wyniku dwukrotnego krwawienia Natalia doznała porażenia nerwowego od szyi w dół i wymaga rehabilitacji. Zdaniem lekarzy jedyną metodą zamknięcia naczyniaka jest embolizacja (zaklejenie). Metoda ta jest zarówno bardzo trudna w wykonaniu, jak i niebezpieczna ze względu na umiejscowienie naczyniaka. 
W związku z tym lekarze sugerowali leczenie we Francji, w najważniejszym ośrodku specjalizującym się w patologiach rdzenia, gdzie pierwszy zabieg wyceniono na 12 500 Euro. Do kwoty tej należy doliczyć koszty medycznego transportu lotniczego w asyście lekarza, wynoszące ok.100 000 zł. Wiadomo było, że zabiegów będzie kilka.

Chcąc przyłączyć się do wielu akcji organizowanych na rzecz Natalii, wśród opolskich fotografów oraz przyjaciół z całej Polski zebraliśmy zdjęcia, które przygotowaliśmy na aukcję Allegro.

Fotografie przygotowane były na papierze pigmentowym odpornym na światło w formacie 30x40cm (zbliżony format), w passe partout 40x50cm. Prace sygnowane są przez autorów zdjęć.

Podsumowaniem Pierwszej Aukcji była wystawa zlicytowanych prac  w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu. Odbyła się ona w grudniu 2013 roku. Wysyłka zdjęć lub odbiór odbywała się po 15 grudnia.

Osoby zaangażowane w dwie aukcje, od pozyskania prac od prawie 50 artystów, druk, oprawa, strona aukcji po wysyłkę prac do artystów, którzy podpisali prace:

– Sławomir Mielnik
– Michał Grocholski
– Piotr Król
– Sławoj Dubiel

Więcej na temat Natalii możecie przeczytać w artykułach prasowych poświęconych zbiórce pieniędzy dla Natalii:
Gazeta Wyborcza
24opole.pl

W tym miejscu serdecznie dziękujemy wszystkim artystom, którzy zdecydowali się nam pomóc i nieodpłatnie przekazali swoje prace do licytacji.

O naszej aukcji napisało:

Zorganizowaliśmy Dwie Aukcje Charytatywne na rzecz Natalii Paździerskiej

Wzięło w niej udział 49 artystów:
Arkadiusz Branicki
Renata Dąbrowska
Sławoj Dubiel
Wojciech Grzędziński
Roman Hlawacz
Bartłomiej Jurecki
Filip Klimaszewski
Marek Konrad Koczywąs
Marek Lapis
Piotr Król
Rafał Malko
Daniel Polak
Sławomir Mielnik
Bartosz Skowron
Bartek Syta
Jakub Szymczuk
Marek Szyryk
Tomasz Wiech
Krzysztof Świderski
Jarosław Małkowski
Rafał Meszka
Michał Grocholski
Bartek Sadowski
Anna Grzelewska
Rafał Mielnik
Jacek Waszkiewicz
Witold Chojnacki
Maciej Nabrdalik
Filip Springer
Wacław Wantuch
Miłosz Paździerski
Roman Baran
Piotr Małecki
Karolina Jonderko
Jerzy Gumowski
Maciej Jeziorek
Andrzej Nowak
Adrian Migros
Maksymilian Rigamonti
Bart Pogoda
Iza Zdziebło
Jacek Baranowski
Adam Lach
Michał Fludra
Tomasz Matuszewski
Przemek Wierzchowski
Marcin Łobaczewski
Kacper Kowalski
Zbyszek Kordys
Fotografie zostały sprzedane za łączną kwotę 13 335,18 zł

Pieniądze poprzez aukcję Allegro bezpośrednio trafiały na konto Natalii.

Dziękujemy jeszcze raz wszystkim, którzy przyłączyli się do tej wspaniałej akcji. Fotografom za podarowanie za darmo plików do druku. Tkalni Obrazu oraz Jarkowi Tomaszewskiemu za wydruki, a także Wam za pomoc, wsparcie i kupno fotografii.