Warsztaty fotograficzne „Patrzę, widzę fotografuję”

Warsztaty fotograficzne „Patrzę, widzę fotografuję” zorganizowane przez naszą Fundację 2.8 odbędą się w Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu w dolnej sali w cztery kolejne wtorki października: 4,11,18, 25 w godz. 17.00-19.30. Jedna grupa.

„Aparat jest instrumentem, który uczy ludzi, jak patrzeć bez aparatu” chcemy aby ten cytat Dorothea Lange ikony amerykańskie fotografii stał się mottem warsztatów fotograficznych.

 • Na warsztaty zapraszamy: licealistów, studentów oraz osoby dorosłe.
 • Przewidywany czas warsztatów +2 godz.
 • Na warsztaty można się zapisać wyłącznie drogą mailową, wysyłając mail na adres: kontakt(@)dwaosiem.pl o tytule: Warsztaty „GSW” jednocześnie należy dokonać wpłaty 50,00 zł na konto:
  Fundacja 2.8
  ul. Gabrieli Zapolskiej 31
  45-353 Opole
  Nr konta: 13 1090 2138 0000 0001 1647 6675
 • Ilość miejsc: 15-20 osób, o kolejności przyjęcia decyduje termin dokonania wpłaty.

 

TEMAT SPOTKAŃ:

 1. Patrzę:
  Podstawy obsługi aparatu – jak powstaje zdjęcie, podstawy kadrowania i patrzenia na świat przez obiektyw. Praca z kolorem i fakturą, inspiracja malarstwem i znanymi fotografiami. Praca w plenerze – podstawy portretu i fotografii krajobrazowej/architektury.
 2. Światło:
  Fotografia portretowa ze światłem sztucznym i naturalnym. Podstawy pracy z lampami studyjnymi. Fotografia przedmiotu. Jak zrobić studio w domu.
 3. Widzę:
  Fotografia reporterska – czyli jak zrobić zdjęcia na rodzinnej imprezie. Praca w terenie nad zadaniami: Portret, Architektura, Ten moment. Wspólne wyjście w teren na plener fotograficzny, po powrocie omówienie wykonanych zadań na zajęciach nr 4.
 4. Fotografuje i co dalej? Wstęp do edycji fotografii w programach graficznych. Jak przygotować zdjęcia do druku, jak prezentować fotografie.

 

udostępnij :