Leśne obserwacje – dziedzictwo

Przedsięwzięcie „Leśne obserwacje – dziedzictwo” jest realizacją autorskiego projektu fotograficznego towarzyszenia i obserwacji całodniowych zajęć w lesie dla szkolnych grup Naturalnie Zaangażowanych.

Nadrzędnym celem przedsięwzięcia „Leśne obserwacje – dziedzictwo” jest realizacja autorskiego projektu fotograficznego, który będzie miał dwa wątki.

Pierwszy: to towarzyszenie i obserwacja fotograficzna całodniowych zajęć w lesie dla szkolnych grup Naturalnie Zaangażowanych. Zajęcia te zwiększają poczucie tożsamości i więzi z dziedzictwem przyrodniczym młodych mieszkańców Borów Niemodlińskich i angażują ich do jego odkrywania i ochrony. Kontakt z naturą ma uwrażliwić młodzież na przyrodę i budować poczucie odpowiedzialności za nią, a także motywować społecznie. Drugi: teren Zespołu Przyrodniczo-Krajobrazowego w Lipnie jest niezwykle cennym przyrodniczo i historycznie obszarem na terenie Opolszczyzny, który w różnych porach roku zachwyca pozostałościami historycznych ukształtowań terenu i niezwykłych roślin.

Cały projekt do obejrzenia TUTAJ.

Projekt „Leśne obserwacje – dziedzictwo”  współfinansowany ze środków Marszałka Województwa Opolskiego w ramach stypendium Marszałkowskie Talenty.

udostępnij :